• Krúžok Svet farieb

školský rok:  2023/2024

počet hodín - 60

vedúca krúžku: Bc. Dominika Čapková

Cieľom záujmového krúžku „SVET FARIEB“ je priniesť radosť z tvorby a možnosť vyskúšať si rôzne výtvarné techniky.

Žiaci budú rozvíjať svoje zručnosti pri kresbe, maľbe  a modelovaní samostatnými úlohami. Budú mať možnosť vyskúšať si rôzne techniky kresby (uhlík, ceruzka) maľby (akvarel,akryl) modelovanie (práca s rôznymi materiálmi určenými na modelovanie), koláže (z prírodných materiálov, papiera, textilu).

Krúžok bude zameraný na rozvoj osobnosti a jedinečnosti dieťaťa, jeho vlastného umeleckého prejavu, fantázie a jemnej motoriky.

Kreslenie a maľovanie je hra robená spontánne a s radosťou. Je to činnosť, pri ktorej dieťa rozvíja svoju predstavivosť a kreativitu.

„Kreativitu nemôžete vyčerpať. Čím viac ju používate, tým viac jej máte.“                                                                                                 MAYA ANGELOU

Bc.