• Krúžky

Vedúca záujmového krúžku: Mgr. Monika Šupatíková

Čas stretnutí: streda, štvrtok

Cieľ:

Cieľom Umeleckého krúžku je oboznámiť žiakov s rôznymi druhmi umenia - výtvarné, hudobné, tanečné a dramatické. Pracovať s rôznymi tradičnými a netradičnýmí výtvarnými technikami, s fotoaparátom, fotografiou. Nácvik divadelného predstavenia a rôznych tanečných choreografíí. Harmonicky rozvíjať osobnosť dieťaťa. Rozvíjať pohybovo-improvizačné schopnosti. Pracovať      s čítaným textom. Rozvíjať estetické cítenie. Rozvíjať manuálne schopnosti. Pracovať s rôznym materiálom. Upevňovať naučený text. Upevňovať schopnosť zapamätať si text. Upevňovať sociálne vzťahy v skupine, schopnosť reflexie. Vytvárať vzťah k dramatickému a divadelnému umeniu. Vytvárať vzťah k výtvarnému umeniu. Vytvárať vzťah k fotografii. Poznávať rôzne druhy umenia a komunikovať a vyjadrovať sa prostredníctvom nich.

Obsahom umeleckého krúžku sú:
          hry a cvičenia rozvíjajúce uvoľnenie a schopnosť koncentrácie a prenášanie pozornosti, rytmické cítenie a dynamiku, estetické cítenie a vzťah k umeniu, pamäť, rečové zručnosti (kultúra a technika reči), predovšetkým schopnosti komunikovať; hry a cvičenia, v ktorých sa prehlbuje zmyslové vnímanie vrátane priestorového vnímania a všestranne sa rozvíja schopnosť  objavovať seba samého i okolitý svet, výtvarný prejav, pohybové zručnosti; hry a cvičenia, ktoré uvoľňujú predstavivosť, obrazotvornosť a fantáziu, rozvíjajú a upevňujú pamäť; digitálna fotografia; fotografia a počítač; príprava na prehliadky a súťaže.

Šikovné ruky

Vedúca záujmového krúžku: Bc. Natália Martáková

Čas stretnutí:

Cieľ:

Rozvíjať u žiakov zručnosť , umeleckú tvorivosť  a vlastnú fantáziu pri práci s rôznym materiálom
          Osvojiť si rôzne výtvarné techniky a ich  kombinácie, poznávať  rôzne druhy materiálov
          Posilňovať dôkladnosť, presnosť a iné vôľové vlastnosti pri dokončovaní práce

Športový krúžok

Vedúci záujmového krúžku: Aynur Rumenov

Čas stretnutí:

Cieľ:

Rozvíjať a upevňovať u detí športové zručnosti a schopnosti, jemnú a hrubú motoriku. Osvojiť si rôzne druhy športov. Cvičením a športovaním posilňovať zdravie detí.

• zatiaľ žiadne údaje

• Spojená škola