• Spojená škola, Nové Mesto nad Váhom - Kurfurst-Johann-Georg-Schule, Johanngeorgenstadt

• Partnerstvo medzi Spojenou školou  v Novom Meste nad Váhom a Kurfurst-Johann-Georg-Schule v nemeckom Johanngeorgenstadt trvá už od roku 2011, kedy prvý kontakt medzi oboma školami sprostredkoval Mgr. Dušan Hevery. Cieľom partnerstva a celého projektu je spoznávanie partnerskej krajiny (histórie, kultúry, geografie, súčasnosti), zlepšenie sociálnych kompetencií v spoločenskom kontakte, zažitie a rozvíjanie tolerancie, internacionálnych vzťahov, integrácia detí s postihnutím do spoločnosti. Partnerskú školu v Nemecku naši žiaci spolu s učiteľkami navštívili v roku 2012. Odvtedy sme absolvovali v Nemecku ešte ďalšie 2 týždňové pobyty (v roku 2013 a 2014). Takisto i nemecké deti s pedagógmi navštívili niekoľkokrát našu krajinu a naše mesto (2013, 2016). V roku 2019 sme opäť absolvovali pobyt v partnerskej škole.

V médiách: